NLTR Kuluçka Programı, serbest çalışan ya da kariyerinin başındaki gazetecilerin yeteneklerini ve becerilerini artırarak haber endüstrisinin gelecekteki liderleri olmalarını amaçlıyor. NLTR Kuluçka Programı için uluslararası standartta medya becerilerinden yarar sağlayacak ve kendi haber projesini hayata geçirmek için yardıma ihtiyaç duyan istekli ve kararlı katılımcılar arıyoruz.

NLTR Kuluçka Programının hedefi, katılımcılarına multimedya platformlar için sürdürülebilir, etik, profesyonel ve kamu yararına habercilik yapma becerisi ve kaynaklarını sağlamak.

Geliştirdiğimiz program yalnızca gazetecilik becerileri, trendleri ve gazetecilik etiğini değil; gazeteciliğin değişen günümüz koşullarında işlevsel olabilecek iş modelleri ile girişimcilik konularını da içeriyor ve katılımcılarının ileride de sürdürülebilir habercilik pratiklerini benimsemelerini amaçlıyor. Ağustos ayının ilk haftasında başlayarak 4 hafta boyunca derslerin olacağı; ve devamında mentorluk oturumlarının gerçekleştirileceği Kuluçka Programı bu yıl hibrit olarak gerçekleşecek.

Programda seni neler mi bekliyor?
Ağustos ayı içerisinde medya alanında yüz yüze ve çevrimiçi dersler
Eğitmenlerden projeler için birebir mentorluk
Projeni gerçekleştirmen için mini ödenek

Kimler başvurabilir?

Gazeteciler, medya profesyonelleri veya medya girişimcileri,
Sosyal etki yaratacak bir projesi olanlar,
Yenilikçi bir fikri olanlar,
Hâlihazırda bir projesi olup, projesini büyütmek isteyenler

Son Başvuru Tarihi: 22 Mayıs 2022

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Tavsiye Edilen Yazılar